fbpx

 

Tervislikult toitumine kipub tänapäevale omase kiire elutempo juures sageli tahaplaanile jääma. Küll on vaja joosta tööle, kohtumisele, trenni, kooli jne. Korraliku söögi valmistamiseks lihtsalt ei jätku piisavalt aega või viitsimist ning palju kergem on haarata endale poest kaasa esimene ettejuhtuv valmistoit või süüa väljas. Selline läbimõtlemata toitumine pole aga pikas perspektiivis tervisele kuigi hea.

 

Õnneks on olemas mitmeid nippe, mille abil on võimalik oma toitumist ka kõige kiirematel päevadel kontrolli all hoida. Jagame sinuga lähemalt nelja nippi, kuidas kiire elutempo juures tervislikult toituda.

 

1. Mõtle oma nädala toidukorrad läbi 

Pühapäevad on ideaalsed selleks, et võtta hetk iseendale ning mõelda läbi saabuva nädala tegemised, toimetused ja ka söögid – mis toite tahaksid nädala jooksul kindlasti süüa ning kui palju on kordi, mil on plaanis süüa väljas. Selline planeerimine aitab sul teha vähem ebatervislikke valikuid ning annab hea ülevaate sellest, mida sööd.

 

2. Tee väljas süües tervislikke valikuid

Väljas söömine ei võrdu ilmtingimata ebatervisliku toiduga – tänapäeval on hulgaliselt söögikohti, mille menüüdest leiab vägagi tervislikke ning seejuures tõelist maitseelamust pakkuvaid toite. Popimate söögikohtade menüüdest leiab üldjuhul ka mitmeid taimseid ning gluteeni- ja/või laktoosivabu toite. Ära karda väljas süües paluda, et mõnda rooga sinu soovidele vastavalt kohandataks. Samuti tasub enne välja sööma minekut sobiv söögikoht enda jaoks juba eelnevalt välja valida.

 

3. Eelista alati tooteid, mida on võimalikult vähe töödeldud ning mis on naturaalsed

Lihtne on endale käigu pealt kaasa haarata mõni šokolaad, batoon või saiake. Enne toote ostukorvi lisamist tasub siiski kriitilise pilguga üle vaadata toote koostis. Tooted, mis pealtnäha vägagi tervislikud ning patuvabad tunduvad, võivad osutuda vastupidiselt meeletult patusteks. Väldi lisatud suhkruid, säilitusaineid, tehislikke magustajaid ja maitsetugevdajaid ning võimalusel eelista välismaisele toodangule alati kodumaist.  

 

4. Ära jäta hommikusööki söömata! 

Sageli on argihommikud niivõrd kiired, et söömiseks piisavalt aega ei jää… rääkimata selle valmistamisest. Kõige lihtsaima lahendusena näib hommikusöök söömata jätta. Tegelikult aga on hommikusöök väga oluline toidukord, mida vahele jätta ei tohiks. Toitev ja tervislik hommikusöök annab energiat päevasteks tegevusteks ning aitab hoida veresuhkru taseme kontrolli all, tänu millele väheneb märgatavalt ka pidev näksimise isu. Ajapuuduse korral katseta hommikusööke, mis valmivad kiirelt ja lihtsalt. 

Üheks imelihtsaks, tervislikuks ja toitvaks hommikusöögivariandiks on Plantly-Me kiudainerikkad üleööpudrusegud. Üleööpudrusegu aitab hoida kõhu pikalt täis ning selle valmistamiseks ei kulu hommikul minutitki! Nii hoiad hommikul kokku oma väärtuslikku aega ja saad hommikusöögi valmistamise võrra näiteks kauem magada. Üleööpudrudega saad lähemalt tutvuda SIIT!

 

NB! Toitumisharjumuste muutmine ei pruugi alati lihtne olla, mistõttu ei tasu enda vastu liiga karm olla! Alusta väikestest sammudest ning ära muretse, kui kõik ei lähe kohe plaanipäraselt.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password