fbpx

Aasta algus on parim aeg end uuesti käsile võtta. Mõtle läbi, millised harjumused soovid sina maha jätta aastasse 2021 ning millised lisada aastasse 2022. Jagame sinuga 7 tervislikku harjumust, mida lisada uude aastasse. Kogu inspiratsiooni ning vali välja endale sobivaimad – alustame saabuvat aastat üheskoos tervislikult! 

1. Liigun iga päev värskes õhus vähemalt 30 minutit

Liikumine on hea tervise alus. See mõjutab positiivselt nii füüsilist kui vaimset tervist ning parandab elukvaliteeti. Soovitatav on liikuda iga päev vähemalt 30 minutit ning ideaalis võiks seda teha värskes õhus. Olgu selleks mõnus jalutuskäik, jalgrattaga sõit, jooksuring või hoopiski mõni treening.

2. Magan öösel vähemalt 7-8 tundi 

Uuringute põhjal vajavad täiskasvanud inimesed keskmiselt 7-8 h und. Uni on meile äärmiselt oluline, et suudaksime päeval tegusad ja erksad olla. Pärast korralikku ööund sujuvad päeva toimetused palju kiiremalt ja tulemuslikumalt ning ka tuju on parem.

3. Alustan päeva toitva ja tervisliku hommikusöögiga

Hommikusöök on toidukord, mida vahele jätta ei tohiks. Toitev ja tervislik hommikusöök annab energiat päevasteks tegevusteks ning aitab hoida veresuhkru taseme kontrolli all. Ajapuuduse korral katseta tervislikke hommikusööke, mis valmivad kiirelt ja lihtsalt. Üheks selliseks variandiks on Plantly-Me kiudainerikkad üleööpudrusegud, mis ei sisalda grammigi lisatud suhkrut, kuid maitsevad sellegipoolest nagu magustoit. Segud aitavad hoida kõhu pikalt täis ning nende valmistamisele ei kulu hommikul minutitki!

4. Planeerin oma järgmise päeva toimetused eelneval õhtul 

Planeerides eelneval õhtul järgmise päeva toimetused, tead sa hommikul ärgates koheselt, mis sind ees ootab. Nii saad olla produktiivsem ning koheselt päeva toimetuste kallale asuda, ilma et peaksid pead vaevama, mida teha on vaja ning kas ikka kõik toimetused tehtud saavad.

5. Joon 2-3 liitrit vett päevas 

Organismi ja tervise seisukohalt on vesi väga oluline. Kokku vajab täiskasvanud inimene umbes 2-3 liitrit vett päevas. Proovi muuta vee joomine endale igapäevaseks harjumuseks ning pane endale kasvõi telefoni meeldetuletused vee joomiseks.

6. Söön rohkem täisväärtuslikku toitu   

Lihtne on endale koju toitu tellida või käigu pealt kaasa haarata mõni valmistoit / snäkk. Küll aga pole selline toit enamasti just kõige parema koostisega. Proovi rohkem ise süüa valmistada ning eelista poes tooteid, mille koostis oleks võimalikult puhas. Tooted, mis pealtnäha vägagi tervislikud tunduvad, võivad osutuda vastupidiselt meeletult patusteks. Väldi lisatud suhkruid, säilitusaineid, tehislikke magustajaid ja maitsetugevdajaid ning võimalusel eelista välismaisele toodangule alati kodumaist.

 

7. Vähendan oma ekraaniaega 

Nutitelefon on leiutis, mis on meie kõigi elu tunduvalt lihtsamaks ja mugavamaks muutnud. Küll aga segab nutitelefonide liigne kasutamine hetkes olemist. Mis arvad, kui saabuval aastal vähendaksid oma nutitelefoni kasutusaega ning suunaksid selle aja hoopis oma perele ja sõpradele. Miks mitte proovida ka näiteks mõnda uut hobi!

 

Harjumuste muutmine ei pruugi alati lihtne olla, mistõttu ei tasu enda vastu liiga karm olla. Ära muretse, kui sa korraga kõiki soovitusi järgida ei jõua. Alusta väikestest sammudest ning just need viivadki sind suurte muutusteni!

Hommikusöögid saad kiirelt ja lihtsalt tervislikumaks muuta Plantly-Me üleööpudrusegude abil. Tutvu segudega SIIN!

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password